Кішка – це одна з найпоширеніших домашніх тварин у світі, яка протягом кількох століть є незмінним компаньйоном людини та її другом. Якщо у вас ніколи ще не було кішки, але ви маєте намір її зав...
Консультують ветеринарні лікарі ветаптеки 33 Корови (проф. Літаров В.Є.):
Лікування циститу у кішок, точніше його результат багато в чому залежатиме від стадії самої хвороби. Що таке цистит? Цистит – запалення сечового міхура, точніше його слизової оболонки. Він буває різного характеру і може виникнути через переохолодження (на балконі, на підвіконні, на холодній кахельній підлозі), травми, сечокам'яну хворобу або, викликаний бактеріальною інфекцією, як правило, це буває через перенесені раніше інші хвороби сечостатевої системи, гельмінтози. або зараження під час парування. Ризики захворіти підвищуються у кастратів і тварин на сухому покупному кормі.
Лікування циститу у кішок часто ускладнюється тим, що виявляється хвороба вже на пізній стадії. Справа в тому, що спочатку її важко розпізнати, тому що її симптоматика не завжди характерна і, здебільшого, всі ознаки стерті.
Що має насторожити?
Якщо ви помітили всі або деякі з цих ознак, не відкладаючи, звертайтеся до ветеринару за допомогою. Ви полегшите страждання тварини та подальшу турботу про неї для себе. Підступність захворювання в тому, що чим пізніше почати, тим більше зусиль і терпіння доведеться прикладати до його лікування та повернення вихованця до звичного способу життя.
Безпосередньо лікування циститу у кішок починається після встановлення діагнозу, це і огляд ветлікаря, і уточнення його спеціальними аналізами сечі та крові. Лікування може бути консервативним із застосуванням препаратів та дієти або хірургічним.
Якщо лікування лише лікарськими засобами, знадобляться такі:
Також знадобиться лікування за показаннями. Так якщо хвороба стала наслідком попереднього захворювання, скажімо, нирок, то потрібно буде лікувати одночасно і їх, і вводити препарати для їх лікування, і проводити підтримуючу терапію – нефропротектори та ін. Обов'язково переглядається раціон, з нього виключаться сухі корми, збільшується споживання води, яка завжди має бути свіжа і досхочу. Іноді, особливо, спочатку доведеться напувати насильно, наприклад, зі шприца.
Будь ласка, пам'ятайте про те, що хвороба серйозна, приносить муки та страждання вашому вихованцю, і загрожує його життю. Тому не вдайтеся до самолікування, а поспішайте показати його фахівцю.
Профілактика та запобіжні заходи надалі. Чи не створюйте самі передумов до хвороби. Слідкуйте за тим, щоб кіт або кішка не залягали на холодній підлозі і не знаходилися на протягах. Завжди своєчасно дегельмінтизуйте вихованця і правильно годуйте - краще натуральний тип годівлі або готові вологі корми (консерви, желе, рагу). З профілактичною метою дають такі препарати, як Стоп-цистит, Анти уроліт, Кіт Ервін (вони підходять для лікування, тільки доза їх буде вищою). Також слідкуйте за чистотою туалетного лотка кішки. Намагайтеся прибирати грудочки з екскрементами, якнайшвидше, частіше міняйте наповнювач, використовуйте спеціальні освіжувачі для нього. І, обов'язково час від часу мийте його із застосуванням дезінфектанів.
Насамкінець кілька слів про те, що від того наскільки швидко ви звернетеся за допомогою для свого вихованця і чи буде вона надана в максимально повному обсязі залежить зрештою результат лікування. На сьогодні ветеринарія має досить ефективні засоби для того, щоб перемогти цю хворобу. Головне застосовувати їх у комплексі, дотримуючись обраної ветеринарним спеціалістом схеми та наполегливо виконувати всі його рекомендації. Бажаємо терпіння та наполегливості вам, і здоров'я вашому вихованцю!
Кішка – це одна з найпоширеніших домашніх тварин у світі, яка протягом кількох століть є незмінним компаньйоном людини та її другом. Якщо у вас ніколи ще не було кішки, але ви маєте намір її зав...
Лікування собак і зокрема лікування вушного грибка у собак найрезультативніше буде тоді, якщо виявити грибок вуха у собак на ранній стадії. Вушний грибок у собак може бути виявлений, як у тих, хто жив...
Щеплення кошеням сфінксам канадським, як і щеплення кошеням сфінксам донським (з різними типами шерстного покриву, точніше безшерсті) починають ставити з 2-х місяців, ревакцинують через 3-4 тижні, і з...
Щеплення для кошенят шотландських висловухих починають робити з 2-2,5 місяців, продовжують щеплення висловухим кошенятам через 3-4 тижні і закінчують щеплення кошеням шотландцям в 1 рік. Далі щорічно,...