Нерідко багато фермерів зустрічаються з такою проблемою як яловість тварин. Що таке яловість, і як допомогти тварині прийти в норму, над якими питаннями замислюються фермери. Отже, яловість тварин...
Як правильно проводити вакцинацію свиней
Залежно від породи свиней та району їхнього вирощування важливо заздалегідь визначити стратегію їх утримання. Для свинарів велике значення має вакцинація поросят. Планові профілактичні заходи повинні обов'язково проводитися зі свинками практично з перших днів їхнього життя. Тому при придбанні порося необхідно вимагати у продавця ветеринарне свідоцтво, яке підтверджує здоров'я тварини, зроблені щеплення, а також санітарний благополуччя району, де його купили. Якщо продавець не може надати таких документів, необхідно приділити питанням профілактики максимальну увагу.
Дегельмінтизація поросят
Насамперед, відразу необхідно зробити щеплення проти глистів, повторивши його через тиждень. Для таких заходів рекомендується застосовувати такі препарати: івермектин, левамізол, універм, гранулят, тетраміз. Молодняк після цього потрібно тримати на карантині протягом місяця. Крім маленьких поросят, значну увагу слід приділяти свиноматкам. За два тижні до запліднення їм дають івермек, за вісім днів – седимін. За півтора місяці внутрішньом'язово необхідно зробити щеплення від сальмонельозу. За двадцять днів до опоросу також вводять івермек і сивини. До дегельмінтизації на третій день життя поросят роблять ін'єкцію заліза з розрахунку 200 мг на одну особину, а протягом першого місяця життя слід давати вітамінні комплекси та риб'ячий жир.
Повна схема вакцинації свиней
Для полегшення проведення планових профілактичних заходів краще укласти договір із ветеринарною службою. Найлегше це зробити через інтернет на сайтах спеціалізованих фірм. Наприклад, компанія "Ветеринарна аптека 33 корови" пропонує широкий асортимент необхідних вакцин за вигідною ціною з доставкою всередині спеціальних герметичних контейнерів. Крім того, наші фахівці нададуть безкоштовну консультацію та безліч додаткових послуг з вакцинації. Протягом більшої доби фірма Ветаптека 33 корови чекає на своїх клієнтів.
Повна схема профілактичних заходів складається із трьох важливих етапів:
У віці півтора місяці поросят необхідно прищепити від лептоспірозу, а потім продублювати цю процедуру через тиждень. При досягненні шістдесяти днів від народження тварини зазнають профілактичних заходів проти пики, а у віці до трьох місяців рекомендується прищепити тварин від чуми. Крім того, бажано зробити щеплення поросятам від сказу.
1.Вакцина проти бешихи зі штаму ВР-2 активізує вироблення антитіл через 5-8 днів після щеплення. У цьому вироблений імунітет зберігається півроку. Суха речовина розлучається за допомогою фізіологічного розчину, а отриманий розчин вводиться внутрішньом'язово. Після першої ін'єкції необхідно зробити повторне щеплення через 25-30 днів, потім через 5 місяців. У господарствах із загрозою цього захворювання використовується сироватка проти бешихи в комплексі з протибактеріальними препаратами. Через 14 днів після одужання тварини проводять повторну вакцинацію.
2.На сьогоднішній день для активної імунізації застосовують живі сухі вірусні вакцини чуми свиней. Після одноразового щеплення імунітет зберігається практично протягом року. Крім того, використовується інактивована вірусна вакцина проти класичної чуми свиней для внутрішньом'язового, перорального та аерозольного застосування. Такий засіб застосовують і для вакцинації диких кабанів. При цьому схему щеплення необхідно розробляти з урахуванням імунного статусу тварини, епізоотичної ситуації. У будь-якому випадку, за найменших ознак захворювання необхідно негайно звертатися за ветеринарною допомогою.
3.Полівалентну сироватку застосовують із профілактичною, лікувальною метою у вигляді внутрішньом'язових ін'єкцій. При цьому враховується вік та вага поросят. Через два тижні після одужання рекомендується повторно вакцинувати від сальмонельозу. Після введення така сироватка виробляє специфічні антитіла та антитоксини, які нейтралізують сальмонели, а також продукти їхньої життєдіяльності.
Процедури вакцинації
При вакцинації важливо забезпечувати стерильність шприців, голок, обробляти місце уколу 70% спиртом. Щеплення проводяться внутрішньом'язово з внутрішньої сторони стегна або область за вухом тварини. У разі щеплення двомісячних поросят слід зробити повторну вакцинацію через місяць, а потім через п'ять місяців. При профілактичних щепленнях свинок віком чотирьох місяців ці заходи проводяться одноразово з ревакцинацією через п'ять місяців. Свиноматок вакцинують за 25-30 днів до опоросу. У разі захворювання бешихою хворих тварин ізолюють і лікують за допомогою сироватки проти бешихи в комплексі з антибіотиками пеніцилінової групи. Після одужання щеплення можуть робитися не раніше, ніж за два тижні. Крім того, протягом тижня до та після вакцинації не рекомендується застосовувати антибіотики. Після щеплення у конкретної тварини може підвищитися темперетура, знизитися апетит. Через 2-3 дні такі побічні ефекти здебільшого проходять. Імунітет настає у щеплених тварин приблизно через тиждень після другого введення вакцини та зберігається близько півроку.
Нерідко багато фермерів зустрічаються з такою проблемою як яловість тварин. Що таке яловість, і як допомогти тварині прийти в норму, над якими питаннями замислюються фермери. Отже, яловість тварин...
Головне завдання імунної системи – збереження, підтримка сталості внутрішнього середовища організму (гомеостазу). Імунітет – складноорганізований механізм, який разом із ендокринною та не...
Пробіотики Байкал - це відмінний препарат, спрямований на нормалізацію роботи ШКТ тварин. Сьогодні пробіотики Байкал випускаються для різних видів тварин, наприклад, для великих і дрібних тварин, бдж...
Інфекційні захворювання тварин Існує широкий ряд захворювань, які мають здатність передаватися від зараженої тварини до здорової і цим викликати так звані епізоотії. Ці захворювання ще називають інфе...