Сказ одомашнених тварин

 

Сказ - це одне з вкрай небезпечних інфекційних захворювань, що викликається вірусом рабієс, яке передається через слину після укусу. Він дуже живучий, має високу стійкість до різних фізико-хімічних впливів. Хвороба, що викликається цим збудником, має широке географічне поширення і передається від інфікованих диких тварин і гризунів домашнім теплокровним, а також людині. Інкубаційний період коливається від 5 - 7 днів до кількох місяців і навіть років, залежно від імунітету та місця укусу.


  Існують три типи захворювань:


  - природній, який поширюється дикими м'ясоїдними;
  - міський, коли переносниками є бродячі тварини та гризуни;
  - штучний, виведений в лабораторних умовах.


  Розрізняють такі форми захворювання:

  1. Апатична – відрізняється невластивим для цієї хвороби розладом травлення, млявістю, апатією, сонливістю, атрофією щелепи з випаданням язика, слинотечею та атрофією м'язів.
  2. Тиха - починається з різкого погіршення стану, паралічу кінцівок і закінчується смертю.
  3. Буйна - характеризується млявістю чи агресією, світлобоязню, водобоязню, помутнінням кришталика, слинотечею, полохливістю, потім відбувається параліч кінцівок і настає загибель.
  4. Поворотна – відзначається деяке поліпшення стану, потім знову виявляються ознаки агресії та настає загибель.


  Запобіжні заходи

  Лікування подібного захворювання незалежно від форм перебігу відсутнє.
Запобіжні заходи мають бути спрямовані на своєчасну допомогу постраждалій тварині. Необхідно продезінфікувати травмоване місце мильним розчином та терміново відвезти до лікаря. Якщо постраждалому були вчасно зроблено щеплення, то захворювання виключають і заліковують тільки рани. Невакцинованих тварин ізолюють на 10 днів. У разі, коли симптоми ще не виявилися, можливе застосування вакцинації, що допомагає досягти підвищення імунітету.
Якщо ж проявилися симптоми, то тварина піддається евтаназії, з наступним кремуванням.

Профілактика спрямовано своєчасну вакцинацію. У більшості ветеринарних клінік від сказу прищеплюють вітчизняною вакциною безкоштовно.

Також є платні вакцини.

Вакцина Біокан R (1 доза) BioVeta, Чехія

Вакцина Біокан DHPPI+LR (1 доза) BioVeta, Чехія

Вакцина Біофел PCHR для котів+сказ (1 доза) BioVeta УП№10

 

 

 

Читайте також


Методи лікування та боротьби з бліхами

    Перше, з чим стикаються господарі чотирилапих друзів - це чим і як позбутися паразитів.   Який метод кращий: народний чи медикаментозний? Після поширення кровоп...

Базова профілактика хвороб домашніх тварин

  Любитель тварин повинен розуміти, що кішка чи собака, як і автомобіль, потребує регулярного обслуговування. Може не такого регулярного, як у випадку з машиною, але все ж таки. Здоров'...

  1. Статті
  2. Сказ одомашнених тварин