Як боротися з інфекціями телят

Телята на відміну від своїх старших побратимів дуже схильні до багатьох хвороб, як інфекційних, так і не інфекційних.
Поява будь-якого виду хвороби призводить до погіршення загального стану здоров'я та як наслідок надалі впливає на продуктивність худоби.

Отже, давайте розберемося, чим небезпечні ці хвороби.

Як говорилося раніше всі хвороби телят поділяються на інфекційні та неінфекційні. Інфекційні дуже небезпечні для здоров'я і вимагають проведення низки заходів, що захищають, а також дотримання карантинних правил. Неінфекційні захворювання не вимагають дуже суворих правил, проте проводити лікування тварин слід негайно.

Давайте розглянемо, які бувають інфекційні хвороби у телят, і чим вони небезпечні.

  • Колібактеріоз може з'явитися перших днів життя. В організм теляти потрапляє кишкова паличка, яка порушує працездатність кишківника. Якщо своєчасно не розпочати терапію, це призводить до швидкої загибелі теляти.
  • Паратиф – не менш небезпечне захворювання. Збудник – паличка Гартнера. В основному хвороба спостерігається у тварин зі слабким імунітетом, ослабленим після хвороб ШКТ. Приводить до смерті.
  • Коронавірусний ентерит або профузний пронос. Перші симптоми помітні через 1-2 дні після зараження. Передається через інфіковане молоко.
  • Анаеробна дизентерія. Найчастіше вражає добових телят. Смерть дуже швидка протягом кількох годин. Інфікування відбувається під час пологів чи годування.
  • Пастерельоз – найпоширеніша хвороба. Передається від хворих тварин або через шкідників або паразитів. А також може з'являтися при недотриманні правил догляду та утримання.
  • Кокцидіоз – передається від хворих особин, а також через брудні напувалки або годівниці.
  • Ешеріхіоз – вражає телят тижневого віку або передається від хворої матері, часто це захворювання спричинене підвищеною вологістю усередині стійла. Смерть настає через 2-3 дні.

З появою перших симптомів приступають до негайного лікування, яке призначається ветеринаром після встановлення діагнозу. Найчастіше для лікування використовують антибіотики.

Найефективніші антибіотики для лікування інфекційних захворювань телят є такі як:

Байтрилін'єкційний – вважається одним із якісних препаратів на вітчизняному ринку. Починає впливати на хвороботворні мікроорганізми через 2 години після введення та зберігає свої лікувальні властивості протягом 6 годин. Дозування та термін лікування призначаються в індивідуальному порядку ветеринарним лікарем. У поодиноких випадках може викликати порушення роботи ШКТ.

Гіракса - чудово справляється з хворобами ШКТ. Перорально вводиться з водою. Можна давати індивідуальним та груповим методом. Дозування розраховується індивідуально. Негативних виявів не викликає.

Кобактан – антибіотик, що застосовується при захворюваннях шлунково-кишкового тракту та дихальної системи. Вводиться внутрішньом'язово. Курс терапії та дозування розраховується індивідуально залежно від форми хвороби.

Тримеразин – це порошок, який чудово розчиняється у воді. Вводиться препарат перорально у водою чи кормом. Починає діяти через 3-4 години (максимальний ефект) та зберігає свої терапевтичні властивості протягом 12 годин.

Пенстреп 400 – комплексний препарат, що застосовується при захворюваннях ШКТ, сечостатевої системи та органів дихання. Максимальна концентрація в організмі досягає через 1-2 години і діє протягом 12 годин. Побічних проявів немає.

Ці та інші антибіотики можна купити у ветаптеці 33 корови. Тільки у нас зібрано найбільший асортимент товарів за доступною та демократичною ціною. Ознайомитись з нашим асортиментом можна на сайті. Зазначу, що вся продукція представлена в нашому магазині має сертифікати якості. Детальнішу інформацію можна отримати у наших продавців-консультантів.

Щоб не допустити появи цих хвороб, слід суворо дотримуватися санітарних норм і дотримуватися основних правил змісту. Якщо ви знаєте, що у вашому сараї скоро очікується поповнення, слід провести профілактичні процедури, для цього проводиться дезінфекція сараю із застосуванням сучасних засобів. Сьогодні купити в Україні деззасоби не складе особливих труднощів.

Найякісніші дез. кошти на вітчизняному ринку:

Екоцид-с – це один із найкращих дезінфікуючих складів на українському ринку. Завдяки правильно підібраній рецептурі відмінно справляється з грибками та вірусами. Не руйнує поверхні та чудово очищає їх від хвороботворних мікроорганізмів. Шкідливих впливів на організм не має.

Йод однохлористий – не менш якісний розчин. Завдяки йоду, що входить до складу, має антисептичну та знезаражуючу дію. Протягом багатьох років чудово справляється із поставленими завданнями. Перед використанням розчини готують різної концентрації. Нерозведені засоби застосовувати не рекомендується, оскільки може призвести до негативних наслідків: роздратування, опіки.

Квік Байт - ефективний засіб для боротьби з мухами, котрі можуть бути переносниками багатьох захворювань телят. Завдяки чудовому складу, чудово знищує комах. Належить до малотоксичних речовин для теплокровних тварин.

Їх ви можете купити у ветаптеці 33 корови. У нас найширший асортимент дезінфекційних розчинів за доступною та демократичною ціною.

Читайте також


День свійських тварин

Протягом усієї своєї історії людина жила поруч із тваринами. Багатьох із них він одомашнив. Однак відносини між людьми та свійськими тваринами не завжди мали гармонійний характер. Все ж таки людське ...

Підготовка курей та курника до зимівлі

З наближенням зими та холодів багато птахофермерів стали замислюватися, а як підготувати курей та курник до зимівлі. З цією темою спробуємо розібратися докладніше. Отже, одне з важливих питань на ...

Посібник із щеплень свиням

Як правильно проводити вакцинацію свиней Залежно від породи свиней та району їхнього вирощування важливо заздалегідь визначити стратегію їх утримання. Для свинарів велике значення має вакцинація поро...

Яловість тварин, догляд за козами вівцями коровами

Нерідко багато фермерів зустрічаються з такою проблемою як яловість тварин. Що таке яловість, і як допомогти тварині прийти в норму, над якими питаннями замислюються фермери. Отже, яловість тварин...

  1. Статті
  2. Як боротися з інфекціями телят