Чи можна мити цуценя?

Як і раніше, для власників залишається актуальним питання про те, чи можна мити цуценя, точніше з якого віку це можна робити, а якщо так, то можна мити цуценя часто чи не можна, а також чим саме, яким засобом, його мити. Всі ці питання задають ветеринарам господарі недосвідчені, ті, хто вперше заводить собі вихованця і, зрозуміло, вони дуже бояться помилитися і зробити щось неправильно, доглядаючи малюка.

По суті, купання для собак – це така сама невід'ємна процедура, як і для людини, тільки, звичайно, з деякими певними відмінностями. Купають тварин із застосуванням миючих засобів ні в якому разі не щодня, а в міру забруднення – 1 раз на 1,5-2 місяці або ж вимушено, якщо вихованець чимось забруднився, не важливо де – вдома чи на прогулянці, хоча останнє, звичайно буває частіше.

З якого віку можна і потрібно починати купати щеня? Якщо ваше щеня нічим не забруднене, шерсть у нього чиста і блискуча, від нього немає неприємного запаху, а чути лише специфічний щенячий «аромат» (пахне молочком), то власне купання йому поки що і не потрібно. Зазвичай це домашні цуценята або взяті з розплідника, за ними здійснювався гарний догляд, а чисті, доглянуті щенята поки не потребують купання. Навіть якщо щеня, наприклад, забруднило їжею мордочку або чимось лапу, то цілком можна протерти ці місця вологою серветкою і цим обмежитися.

Взагалі ж загальноприйнято купати щенят десь із 1,5-2 міс., Раніше не варто. Найчастіше знадобиться викуповувати цуценя, коли йде привчання його до пелюшок, він вивалюється в них і тому пахне сечею. Строго кажучи, цього не можна дозволяти йому робити, але якщо він уже став брудним, то треба купати. Як саме це зробити, так би мовити технічно? Найкраще купати у ванні під проточною водою (під душем зі слабким натиском).

Але тут потрібно врахувати, то щеня ще маленьке, воно, по-перше, може з незвички занервувати, хоча зазвичай перше купання цуценята переносять нормально. А по-друге, на поверхні мокрої ванни його лапи можуть роз'їжджатися, тому на дно потрібно постелити килимок (рушник, простирадло тощо) або замість нього поставити миску або невеликий таз і вже в них посадити тварину. Але тут теж потрібно дивитися по габаритах - якщо у вас щеня великої породи, припустимо, сенбернар, то навряд чи йому підійде тазик, для нього краще буде невелика підстилка на дні ванни. А ось малютку чихуахуа цілком можна і навіть потрібно помістити в миску, і це буде правильно.

Далі, саме купання не слід розтягувати надовго, акуратно промочіть, якнайкраще вовну вихованця (не поливаючи його морду, її протріть вологими серветками), розподіліть шампунь або мило по всій поверхні тіла і легкими масажними рухами втирайте їх в вовну рясна піна. При цьому якщо щеня норовить, як би втекти або починає раптом поскулювати, дрібно тремтіти, то голосом намагайтеся його заспокоїти, можливо, притримати руками і якнайшвидше закінчуйте процедуру.

Обережно змивайте піну (стежте, щоб вона не потрапляла в очі), закривайте воду, загортайте цуценят у рушник і спочатку трохи потримайте його закутаного на руках. Так він трохи прийде до тями, і вода заодно частково вбереться в рушник. Увага (!), перед початком купання, щоб уникнути попадання води у вушний прохід, вставте в вушка щеняти ватяні турунточки, які потім не забудьте вийняти і перевірити чи сухо у вухах. Якщо вода все ж таки потрапила в них, то, відразу ж, не відкладаючи, осушіть їх ватяними паличками.

Зрозуміло, досвіду у вас у цій справі ще немає, і якщо ви сильно нервуєте, що нічого не вийде або щось не так вийде, то попросіть допомогти вам, хоча б вперше досвідченішого собаковода.

Сушити щенят можна і феном, так навіть буде краще, зазвичай вони ніяк негативно на нього не реагують.

Що стосується того, якими миючими засобами користуватись? Теми, які спеціально призначені для цього, а саме шампуні та мила, розроблені виробниками для цуценят. Що характерно, всі вони поділяються на різні групи та підгрупи з урахуванням, довгі вовни тієї чи іншої породи:

· для короткошерстих

· напівдовгошерстих

· Довгошерстих

· Універсальні (для всіх видів)

Також можна підібрати гіпоалергенний шампунь для особин, схильних до алергії або проблем шкіри. Є екземпляри, що заспокоюють подразнену шкіру, що підсилюють блиск вовни або освітлюють її та ін. Вибір їх досить широкий і при необхідності завжди можна підібрати для свого цуценя відповідний варіант. А якщо при підборі сумніваєтеся, то звертайтеся до собачників зі стажем, а ще краще до фахівців – ветлікарів, які точно знають про останні новинки та розробки в цьому напрямку. Тому професійно і швидко підберуть відповідний склад для вашого малюка.

 

Ось, мабуть, і все. Як бачите нічого особливо складного в тому, щоб викуповувати цуценя немає. Сподіваємося, що наші рекомендації співслужать вам хорошу службу, і ви чудово впораєтеся самостійно з першим у житті вашого улюбленця купанням.

Поради давали ветеринарні лікарі ветаптеки 33 Корови (проф. Літаров В.Є.)

 

Читайте також


Клітка для тхора.

Якою має бути клітка для тхора (фретки), з чого зроблена, яких розмірів, і чи взагалі потрібна вона чи цілком можна обійтися без неї? На ці питання відповідають ветлікарі ветаптеки 33 Корови (про...

Препарати для собак

Коли виникає в цьому необхідність, препарати для собак повинні застосовуватися саме для ветеринарії. За рідкісним винятком собакам не підходять ліки, призначені для людини. Навіть якщо діючі речовини ...

Вітаміни для собак

Вітаміни для собак є невід'ємною частиною їхнього раціону. Незалежно від типу годування вони повинні завжди бути присутніми в раціоні, починаючи з народження щенят. Вони забезпечують безперебійніс...

Найкращий засіб від кліщів для собак.

Найкращий засіб від кліщів для собак – це такий засіб, який був застосований для профілактики і, тварина, таким чином, уникла нападу та зараження кліщами. Це правило №1! Профілактувати завжди кр...

  1. Статті
  2. Чи можна мити цуценя?