Клітка для тхора.

Якою має бути клітка для тхора (фретки), з чого зроблена, яких розмірів, і чи взагалі потрібна вона чи цілком можна обійтися без неї? На ці питання відповідають ветлікарі ветаптеки 33 Корови (проф. Літаров В.Є., Харків).

Клітка для тхора потрібна, незалежно від того, скільки у вас тварин, кілька або тільки одне, купити клітинку доведеться. Інша річ, якого розміру вона буде. Це, строго кажучи, залежить від того, чи буде тхір у ній утримуватися постійно (що рідко, але трапляється), чи перебування його в клітці – міра тимчасова. Що це означає? Якщо вихованець з'явився у вас нещодавно і ще не звик до свого нового будинку, то не потрібно відразу дозволяти йому перебувати постійно поза клітиною. Це зазвичай призводить до пошкодження ним електропроводки, меблів, інших предметів інтер'єру, одягу.

Для того, щоб він міг протягом тривалого часу безперешкодно пересуватися по квартирі, його потрібно виховувати приблизно як собаку або кота вчити, що можна, що не можна. І вже потім саме після того, як ви переконаєтеся, що він розуміє і реагує на ваші команди можна відправляти його в клітинку тільки на ніч. Бажано також, йдучи з дому, особливо на тривалий час, закривати його в клітці, це допоможе уникнути різних неприємностей, які не трапилися б, якби ви були поруч, і, ви, залишаючи будинок, будете спокійні. Ще може знадобитися ізолювати тварину (зачинити) під час збирання або невеликого дрібного ремонту. Чому? Просто, щоб не заважав, адже тхори дуже юркі, рухливі, цікаві, і якщо цього не зробити, можуть у самий невідповідний момент, що називається, підвернутися під руку.

Клітину можна вибрати і невеликого розміру, але треба розуміти, що тварині, швидше за все, там буде незручно. Це його власна житлова площа, на якій повинні поміститися - напувалка, годівниця, лоток (з наповнювачем, підійде котячий). Будиночок ("квартирка"), обов'язково гамачок і хоча б одна труба-хід. В ідеалі це має бути система труб, щоб він міг бігати їх переходами. І все це має бути розміщене по окремих зонах, неприпустимо ставити поряд їжу та туалет.

Тому її мінімальні розміри – довжина – 80 см, висота та ширина – не менше 50 см. Відстань між прутами – не більше 3 см. Бажано, щоб вона була без дерев'яних деталей (дерево завжди вбирає всі запахи), та зі знімним піддоном (так його зручніше мити). Перевірте перед покупкою наскільки добре і щільно закриваються на ній замки, від цього теж багато залежить, щоб тхір не зміг самостійно відкрити її і втекти. І обов'язково переконайтеся, що клітина стійка, вона не повинна перекидатися від пересування тхора по ній. Це економ-варіант клітини для недовгого перебування вихованця у ній.

Взагалі ж клітка для тхора, чим більше, краще. Є багатоярусні (багатоповерхові) екземпляри, які ідеально підходять для фреток, в них легко поміщаються, як усі необхідні предмети для забезпечення його життєдіяльності (харчування, випорожнення), так і необхідні для нього сітки-гойдалки, гамаки, пластикові та тканинні труби, спальне місце , іграшки. Вони підходять одночасно відразу для кількох хижаків, можна тримати і одного або, за вашим бажанням, 3-4 особин, вони відмінно уживаються один з одним. Такі клітини виходять досить важкими і тому обладнані коліщатками. Так їх зручно переміщати пересувати з місця на місце або з кімнати до кімнати. А це може знадобитися, якщо фретка заважає вам вночі відпочивати, тому що у них у вечірній та нічний час підвищується активність, починаються ігри, переміщення по клітці через особливості їх природних біоритмів. Також її легко перекотити на балкон, багато господарів вважають за краще саме там тримати вихованців, тим більше що вони можуть залишатися там цілий рік, навіть якщо він не утеплений. У них досить тепле і щільне хутро, тому холоду вони не бояться. А ось, що дійсно не можна, так це ставити клітину поблизу обігрівальних приладів (батареї центрального опалення, каміни, калорифери і просто залишати на сонці), все може закінчитися тепловим ударом і смертю.

Незважаючи на те, що в таких «будинках» тварини можуть жити постійно, і власники можуть лише на кілька годин випускати їх «на волю». Ми все ж таки не рекомендуємо цього робити, фретки соціальні тварини, вони потребують ласки і вашої дружби, опіки, і таке злегка зневажливе ставлення до них їх дуже ображає. Щоб уникнути стресів, щоб вони почували себе добре, по-можливості намагайтеся, якнайчастіше випускати тхора з клітини. Якщо він багато шкодить продовжуйте його терпляче привчати до порядку, він незабаром має звикнути. І якщо ви одразу встановите контакт зі своїм вихованцем, то гарантовано збережіть його на довгі роки, які він радуватиме вас своєю присутністю!

Читайте також


Препарати для собак

Коли виникає в цьому необхідність, препарати для собак повинні застосовуватися саме для ветеринарії. За рідкісним винятком собакам не підходять ліки, призначені для людини. Навіть якщо діючі речовини ...

Вітаміни для собак

Вітаміни для собак є невід'ємною частиною їхнього раціону. Незалежно від типу годування вони повинні завжди бути присутніми в раціоні, починаючи з народження щенят. Вони забезпечують безперебійніс...

Найкращий засіб від кліщів для собак.

Найкращий засіб від кліщів для собак – це такий засіб, який був застосований для профілактики і, тварина, таким чином, уникла нападу та зараження кліщами. Це правило №1! Профілактувати завжди кр...

Лікування циститу у котів.

Консультують ветеринарні лікарі ветаптеки 33 Корови (проф. Літаров В.Є.): Лікування циститу у кішок, точніше його результат багато в чому залежатиме від стадії самої хвороби. Що таке цистит? Цистит...

  1. Статті
  2. Клітка для тхора.