Респіраторні захворювання шиншил: симптоми та лікування

 

При правильному догляді шиншили мають сильний імунітет. Однак усі хворіють і домашні вихованці не виняток. Найчастішою проблемою, з якою стикаються власники шиншил - застуда і нежить. Вони виникають, якщо тварина переохолодилася або її просквозила. Зазвичай застуда наздоганяє шиншил у весняно-осінній період. Тому холодну пору року в корм гризунам додають вітамін С.


Рідше проблеми з диханням виникають через те, що шиншила надихалася пилу в забрудненому нею приміщенні або тому що давно не змінювалася підстилка в клітці.

Ознаки респіраторних захворювань:


1)Тварина апатична і не активно.
2) Шиншилла кашляє.
3) Три мокрий ніс.
4) Насилу дихає, відкривши рот.
5) Відмовляється від їжі.
6) У шиншили з носа та очей виділяється слиз або гній.
7) У легенях та бронхах чуються хрипи.
8) У тварини прискорюється пульс.
9) Підвищується температура.
10) У занедбаних випадках бувають судоми.

Якщо застуду пустити на самоплив, вона переросте в бронхопневмонію. При якій шиншилам призначають «Біоміцин», інгаляцію та відхаркувальні засоби.


Подібні з простудними симптоми, виникають якщо містити шиншилу в гарячій кімнаті або вона надихалася шкідливих речовин. Таку тварину треба негайно перемістити в прохолодне місце і поставити крапельницю із хлориду кальцію та глюкози. Якщо покращення у стані шиншили не спостерігається – для підтримки серця слід взяти кофеїн, а при погіршенні здоров'я вихованця скористатися антибіотиками.


У народжених в холодну пору року шиншил часто діагностується запалення легень, причиною якого є стрептокок і стафілокок. Тоді лікування слід спрямувати проти інфекції, а не лише боротися із її симптомами.

Лікування у домашніх умовах.


До поїздки до ветеринарної клініки тварину слід відсадити від родичів, поклавши в її клітину грілку. Промити шиншилле ніс та очі відваром ромашки, напоїти чаєм із шипшини. Якщо в аптечці знайдеться фурацилін, то можна розчинити подрібнену пігулку в склянці гарячої кип'яченої води і закипати суспензії вихованцю ніс. Для цієї ж мети можна скористатися перешкоджає розмноженню бактерій пеніциліном. Закопувати слід 10-15 днів поспіль. Не зайвим буде курс імуностимуляторів.


Не варто скидати з рахунків алергію, яку через схожу симптоматику легко переплутати з респіраторними захворюваннями. Коли шиншила чхає, тре мокрий ніс, але в її легких відсутні хрипи, то причиною хворобливого стану може виявитися не інфекція або вірус, а сіно, корм, вітаміни, букет на столі та інше. Діючим методом у лікуванні алергічного нежитю у шиншил є укол супрастину.

Слід пам'ятати, що будь-яке захворювання може стати для вихованця фатальним, тому краще не затягувати і відразу звернеться до ветеринара, який поставить точний діагноз і визначить дозу антибіотика. Не відмовляйтеся, коли у клініці запропонують здати кров шиншили на біохімічний аналіз. Сучасний аналізатор оцінить роботу всього організму вихованця і дасть результат протягом півгодини.

Читайте також


Годування собак сухим кормом: за та проти

  Зараз серед професійних собаківників немає єдиної думки щодо застосування сухих кормів у харчуванні собаки. Є затяті противники такого виду вигодовування, протилежний табір вважає таке х...

Автоматична годівниця для котів та собак

  Домашніх тварин необхідно регулярно годувати. Особливо це стосується періоду росту та хвороби, коли правильне регулярне харчування є запорукою нормального росту та швидкого одужання. ...

Чим хворіють свині

  Як і більшість тварин, свині досить часто хворіють. Тому важливо вчасно помітити і попередити початок недуги. Почнемо з того, що існує низка причин, через які може статися недуга: ...

  1. Статті
  2. Респіраторні захворювання шиншил: симптоми та лікування