Абсцеси у котів

Як лікувати абсцес у кота?


Коти, відстоюючи свою територію та ведучи боротьбу за першість, часто страждають від покусів у бійці, в результаті під шкірою може утворитися абсцес – скупчення гною.

 

Це ранова інфекція, яка може розвиватися внаслідок подряпини чи укусу. Бактерії, що потрапили з іклів суперника в рану, швидко розмножуються і викликають абсцес, а густе хутро тварини не завжди дозволяє вчасно помітити рану і обробити її.

 

Найчастіше гнійники утворюються на голові тварини (за вухами, в ділянці щік, рідко в тканинах задньої частини ока), хоча можуть бути і в будь-якому іншому місці. Пошкоджена область припухає, стає болісною. Пухлина збільшується в розмірах, доки абсцес не дозріє і не прорветься. Але іноді абсцес може залишатися непомітним доти, доки з нього не почне сочитися гній. Загальне самопочуття тварини при цьому погіршується (спостерігаються млявість, підвищення температури тіла, втрата апетиту).

 

Процес одужання прискорити складно. У жодному разі не намагайтеся видавлювати абсцес, що ще не дозрів, Ви не досягнете успіху, гнійник буде продовжувати дозрівати, а процес одужання затягнеться.

 

 

Лікування абсцесів
Найчастіше потребує хірургічного втручання. Лікар під анестезією розкриває абсцес і видаляє заражені та відмерлі тканини, а потім, як правило, призначає антибіотики, щоб не допустити розвитку стафілококової інфекції та загального зараження крові. Буває, що гнійник сформувався, але не поширюється, і загальний стан тварини при цьому не погіршується, температура тіла залишається нормальною. У такому разі можна спробувати вилікувати його в домашніх умовах.

 

 

Як тільки ви помітите абсцес, давайте коту (по 250 мг 3 рази на день), щоб стимулювати імунну систему та допомогти організму боротися з інфекцією. Якщо абсцес дозрів, але не розкрився, можна акуратно зняти скоринку з його поверхні. Спочатку продезінфікуйте поверхню абсцесу та шкіру навколо нього. Потім, одягнувши стерильні рукавички, спробуйте видавити гній і почистіть ранку ватним тампоном, змоченим у розчині, що дезінфікує. Розкритий абсцес потрібно промивати двічі на добу перекисом водню.

 

Прискорить загоєння ранки обробка двічі на день розчином календули (1 ч. ложка аптечної настоянки календули на 1/2 склянки теплої води).

 

Запобігти укусам, а з ними і абсцеси складно. Але якщо врахувати, що некастровані коти б'ються набагато частіше, і ви не збираєтеся використовувати свого кота для отримання нащадків, варто подумати про проведення операції стерилізації. Кастровані коти, як правило, не беруть участі "в бойових діях", обстоюючи право на власну територію.

Читайте також


Купірування вух у собак

      Стандарти деяких порід собак, таких як пітбультер'єр, дог, доберман вимагають купованих вух. Купірування вух-це косметична операція з видалення вушної раковини...

Сказ одомашнених тварин

  Сказ - це одне з вкрай небезпечних інфекційних захворювань, що викликається вірусом рабієс, яке передається через слину після укусу. Він дуже живучий, має високу стійкість до різних фізи...

Методи лікування та боротьби з бліхами

    Перше, з чим стикаються господарі чотирилапих друзів - це чим і як позбутися паразитів.   Який метод кращий: народний чи медикаментозний? Після поширення кровоп...

  1. Статті
  2. Абсцеси у котів