Чому кури не несутся?

Від чого залежить несучість курей?


Практично кожен досвідчений птахівник знає, що несучість залежить від безлічі взаємопов'язаних факторів. Температура, світловий режим, стреси, захворювання безпосередньо впливають на продуктивність несучок. При цьому для оптимізації умов утримання птаха необхідно враховувати певні чинники і дотримуватися деяких правил:

  • Правильна збалансована годівля, що містить необхідні вітаміни та мінерали, є запорукою для високої несучості.
  • Доступ до вільного вигулу сприятливо позначається на продуктивності птаха, оскільки в цьому випадку кури самостійно знаходять потрібні їм елементи раціону. Крім того, перебування на сонячному світлі благотворно позначається на здоров'ї птиці.
  • Несучки при вільному вигулі визначають найкращі для себе місця гнізд, тому робити висновок про рівень несучості слід тільки з урахуванням подібних тенденцій.
  • Необхідно забезпечити птиці вільний доступ до чистої питної води. Після кладки яєць і перед сном потреба в питті у несучки сильно зростає.
  • У всіх птахів дуже добре розвинений "світловий" інстинкт, тому період їхньої активності залежить від довжини світлового дня. Відповідно, день у продуктивних несучок має бути максимально довгим. Влітку для них незамінним буде сонце, а в періоди короткого світлового дня краще використовувати штучне освітлення.
  • Причинами зниження несучості також можуть бути стреси, спричинені різними причинами: голодуванням, зміною раціону, зміною місць вигулу, зміною складу стада.
  • Екстремальні температури також впливають на несучість. Занадто низькі або занадто високі температурні показники знижують продуктивність, тому важливо створити комфортні умови для несучок. Для них найоптимальніші значення температури перебуватимуть у межах від 15 до 23 градусів за Цельсієм.

Неправильне годування також є важливим фактором зниження несучості курей. Щоб уникнути помилок при складанні раціону слід враховувати важливі нюанси.

Важливі складові раціону несучок


Для підвищення продуктивності птиці важливо включати в раціон певні компоненти:

  • Білкові складові. Являють собою корми тваринного і рослинного походження: рослинний шрот, макуха, борошно з гороху і кропиви, дріжджі, риба, рибне борошно, м'ясне кісткове борошно, молочна продукція.
  • Вуглеводисті частини раціону. Борошномельні відходи, злакові, коренеплоди, що містять крохмаль.
  • Вітамінні. Сьогоднішній ринок пропонує спеціальні вітамінні добавки, але можна ефективно використовувати натуральні компоненти: риб'ячий жир, зелену траву, хвойне борошно.
  • Мінеральні. Містять необхідні для організму мінерали: залізо, кальцій, мідь, натрій та інші важливі мікроелементи.

На сьогодні великої популярності набули готові комбіновані корми, що мають збалансований склад. Існують також спеціалізовані корми. Наприклад, суміші від паразитів.

Корм від глистів для несучок


До складу розсипного або гранульованого корму входить діатоміт, що являє собою осадову гірську породу на основі діатомових водоростей. Ця натуральна речовина активно протидіє паразитам, викликаючи їхню загибель. Таке профілактичне харчування використовується періодично протягом 3 днів протягом року залежно від конкретної ситуації. При цьому несучість і якість яєць не знижується.

Необхідні мінеральні підгодівлі для несучок


Готові комбіновані корми містять усі необхідні компоненти, проте їхньої кількості часто недостатньо. Тому рекомендується застосовувати мінерали додатково. Найважливішим із них є кальцій, оскільки він відповідає за яєчну шкаралупу. Джерелом цього мінералу є крейда, черепашник, подрібнена шкаралупа яєць, хітинові панцири морських мешканців. Підживлення, що містить у своєму складі кальцій, змішують із загальною живильною масою, дають окремо або навіть розсипають на території вигулу курей. Крупно розмелені черепашки являють собою ідеальну підгодівлю для несучок. Також для них корисний подрібнений гравій, який допомагає перетравлювати їжу всередині шлунка птиці.

Як підгодівлі, що включають вітаміни і мінерали, використовують:

  • Часник, який є ефективним засобом боротьби з курячим кліщем і глистами. Крім того, цей елемент підвищує опірність курячого організму до захворювань дихальних шляхів.
  • Засушені морські водорості, що зміцнюють яєчну шкаралупу і поліпшують якість жовтка.
  • Сирий яблучний оцет у разі додавання до питної води покращує стан оперення і загальне здоров'я курей.
  • Пробіотики (живі бактерії), які знижують ризик захворювання на сальмонельоз, а також зміцнюють імунітет.
  • Риб'ячий жир, що сприяє збільшенню несучості та пишності оперення.

Таким чином, гранульовані та розсипчасті корми необхідно поєднувати з корисними добавками і підгодівлею. Зокрема під час зимової линьки добре підійдуть черв'яки із зоологічного магазину, різні залишки з домашньої кухні, зерно, пшоно.

Компанія Ветеринарна аптека 33 корови пропонує через інтернет широкий вибір вітамінних харчових добавок, імунних стимуляторів, пробіотиків, що сприяють підвищенню несучості курей. Усі речовини високої якості фірма продає за вигідними цінами з доставкою зручним для замовника способом. Наші консультанти допоможуть підібрати найбільш оптимальні варіанти добавок для кожного конкретного випадку.

Читайте також


Папіломи корови: чому виникають і як лікувати?

Папіломи у ВРХ – це досить часте захворювання. Що ж це таке і через що воно виникає з цими питаннями ми спробуємо розібратися. Отже, папіломи, що то за хвороба. Папіломи – це добро...

Як боротися з інфекціями телят

Телята на відміну від своїх старших побратимів дуже схильні до багатьох хвороб, як інфекційних, так і не інфекційних. Поява будь-якого виду хвороби призводить до погіршення загального стану здоров...

День свійських тварин

Протягом усієї своєї історії людина жила поруч із тваринами. Багатьох із них він одомашнив. Однак відносини між людьми та свійськими тваринами не завжди мали гармонійний характер. Все ж таки людське ...

  1. Статті
  2. Чому кури не несутся?